Tenisový oddíl TJ Baník Meziboří

O pohár města Meziboří - turnaj mladších žákyň

 

 

V termínu 22. - 23.6. uspořádal tenisový oddíl TJ Baník Meziboří v historii první oficiální turnaj pod hlavičkou Českého tenisového svazu a to přebor mladších žákyň kategorie C. Protože spolupráce tenisového oddílu a MěÚ Meziboří je nadstandartní, získal turnaj název "O pohár města Meziboří". Z původně přihlášených 24 slečen se před turnajem prezentovalo 14 dívek. Losování proběhlo v pátek 21.6. v 19hod - v areálu tenisových dvorců. Bohuže v sobotu ráno se ze zdravotních důvodů omluvily hráčky Emma Šifaldová a Hana Hrušková. V 9:00 hod jsme začali turnaj prvním zápasem, který nastartoval celé sobotní tenisové dění. Během soboty jsme odehráli vyřazovací boje ve dvouhře až po semifinále a čtyhru jsme odehráli až do finále. Turnaj probíhal pod dohledem hlavní rozhodčí Mgr. Veroniky Teplé. Za celé 2 dny  jsme nezaregistrovali jediný konflikt a turnaj probíhal dle našich představ. Ke zdárnému průběhu turnaje přispěl přípravou sportovišť správce areálu p.Miroslav Dienelt. Absolutní pochvala patří Janě Červené a Radkovi Součkovi za bohaté občerstvení a obsluhu, se kterým se v této době příliš nesetkáváme ( a to mám na mysli i turnaje, které pořádají již tradiční a renomované kluby).

Speciální poděkování patří tatínkům, kteří v týdnu usilovně pracovali na přípravě všech 3 kurtů. Mám na mysli poházení antukou, kterou předchozí klimatické podmínky (extrémní sucho, silný vítr a přívalový déšť) totálně degradovaly. Opravdu veliké díky a respekt před vámi.

V turnaji se neztratily ani 2 reprezentantky mezibořského tenisu Klárka Posuchová Viktorka Fábiková. Prvně jmenovaná pokračuje ve sbírání zkušeností, přes první kolo přešla skrečí soupeřky, ale ve druhém kole už jí vystavila stopku Sára Thomasová. Viktorka Fábiková přešla v prvním kole přes Kateřinu Jaňovkovou, pro které to bylo sbírání zkušeností podobně jako u Klárky. Ve druhém kole došlo na pikantní souboj s Eliškou Sejvalovou (bohužel opět konec po velice pěkném výkonu) - obě dívky spolu totiž vytvořily i deblový pár s tím, že dokráčely až do finále.

Musím vyzdvihnout i chování ne nepočetného tenisového publika - absolutně férové a sportovní povzbuzování. Důkazem toho, že je turnaj vnímán i jako důležitá sportovně - společenská událost byla účast 2 osob - starosty Meziboří p.Petra Červenky, který opět nezklamal a při předávání cen finalistkám ve dvouhře obě slečny počastoval opravdu pěkným proslovem. Po celé dva dny jsme se  na kurtech mohli potkávat s přesedou tenisového oddílu a zároveň místopředsedy TJ Baník Meziboří p.Milanem Kondrem. Samozřejmě nemohu opomenout i účast naší kolegyně, kamarádky a původně nominované ředitelky turnaje Aleny Perůtkové - bohužel ji hráčské tenisové povinnosti znemožnily plnit roli ředitelky v takové rozsahu, jak si představovala

Výsledky čtyřhry :

  1. Adéla Bejčková - Barbora Matoušková
  2. Viktorie Fábiková - Eliška Sejvalová
  3. Sára Thomasová - Kateřina Koubková a Sophie Dvořáková - Elen Sokolová

Výsledky dvouhry :

  1. Adéla Bejčková
  2. Barbora Matoušková
  3. Eliška Sejvalová a Sára Thomasová

Doufám, že jsme připravili pěkný turnaj, který se líbil nejen tenisovým uměním a bojovností aktérek, ale hlavně příjemnou atmosférou, která byla dílem všech účastníků.

Galerie fotek po kliknutí na 

Vyhlášení a slavnostní zakončení turnaje https://www.youtube.com/watch?v=w_nHGj_o6J8&t=16s

Oficiální výsledky po kliknutí na 

 

Nyní již přeji všem úžasnou letní pohodu a správný prázdninový turnajový zápal.

ViVe

 

kodowanie html5 css, projektowanie stron internetowych , PSD2HTML, PSD HTML, proste strony www, cięcie PSD, tworzenie stron,